Recenze Pentax

• Živé barvy
  • Lehoučký
  • Příjemný rozměr
  • Špatná krytka

Skutečně neskutečný objektiv za danou cenu.
Ostrost, kontrast vynikající od 2,4. S rostoucí clonou ovšem ostrost se nezvyšuje (jen velmi nepatrně). Rohy jsou trošku měkčí, vyšší clonové číslo to nespraví. Barvy jsou živější, ale pořád vkusné. Po našroubování sluneční clony je nutno vyměnit krytku objektivu za současnou pentaxovou. Krytku dodávanou s objektivem nelze sundat s našroubovanou clonou.

Přidáno: 7. srpna 2017

• kvalita,funkce,cena

Přidáno: 1. srpna 2017

Zakoupeno v FotoŠkoda

• dobrý výkon za dobrou cenu

PENTAX 1,2x O-ME53

PENTAX 1,2x O-ME53

Přidáno: 10. července 2017

(naposledy upraveno 10. července 2017)

Zakoupeno v FotoŠkoda

Je to to co je a co je popsáno. Co chtít víc.

Pentax-DA HD 16-85mm f/3.5-5.6 ED DC WR

Pentax-DA HD 16-85mm f/3.5-5.6 ED DC WR

Přidáno: 20. června 2017

• Vyšší cena

Optické kvality
Dobrá rychlost ostření

Přidáno: 20. června 2017

• Cena / výkon
  • Kvalitní hledáček v rámci třídy
  • Odolnost prachu/vlhkosti
  • Ukazatel náklonu přístroje v hledáčku
  • Tlačítko blesku by mohlo být níže, aby bylo lépe dostupné

Ve srovnání s předchozí zrcadlovkou K-x ostří výrazně lépe v horších světelných podmínkách.

Přidáno: 18. června 2017

• velikost a váha
  • kvalita
  • velký skok oproti setovému objektivu
  • vhodný i pro začátečníky
  • výborný na focení portrétovek
  • opravdu nevhodný na fotografování pohybu, ostření nestíhá, pořád počítá a zaostřuje až vás objekt nakonec mine
  • jak už bylo řečeno, clona 1,8 je slaboučká a nekontrastní a dosti neproostřená (ostrý je opravdu jen maličký kousek) Clona o stupeň vyšší je však ideální.
  • Je to plasťák ale nijak nekvalitně dělaný - a za tu cenu, co čekat

Pokud nemáte peněz nazbyt a chcete dobrý objektiv za málo peněz, tenhle je ten pravý :)

Přidáno: 22. května 2017

skvělý poměr cena-výkon

Ověřený zákazník Foto Málek Ověřený zákazník

Přidáno: 9. dubna 2017

Zakoupeno v Foto Málek

• Váha těla ,odolnost proti prachu a vodě , výklopný panel lcd, prostě celkové zpracování fotoaparátu

Z mého pohledu vynikajicí fotoaparát

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 4. dubna 2017

Zakoupeno v Afoto

• velmi kvalitní obrazový výstup, 14bit raw, nízký šum, fce Pixel Shift pro statické scény
  • kvalitní konstrukce s hranolovým hledáčkem a utěsněním proti prachu a vlhkosti, stabilizace obrazu v těle
  • rozsáhle možnosti nastavení .jpeg výstupu, který lze doladit k obrazu svému
  • široké možnosti upravení ovládání, přístupu k různým funkcím
  • focus peaking a zvětšení pomocí tlačítka OK v live view pro velmi přesný MF
  • zvolené zaostřovací body nejsou v hledáčku vidět, probliknou pouze při zaostření, či při jejich změně, lze však snadno odhadnout jejich polohu podle ohraničení zaostřovacího pole
  • při použití starších MF objektivů (v mém případě SMC Pentax-A) lze s hledáčkem použít pouze prostřední zaostřovací bod
  • kontinualní autofokus při natáčení videa pouze s objektivy s PLM motorem, ještě k tomu nepříliš spolehlivý
  • focus peaking nelze použít během natáčení videa, pouze v náhledu liveview
  • oproti konkurenci slabší baterie, počítejte s nákupem záložní baterie
  • ISO Auto nebere v potaz ohniskovou délku objektivu při určování času závěrky při kterém zdvihá ISO (tento čas je 1/100s)

S fotoaparátem jsem v podstatě spokojený, nejvíce ztrácí v oblasti zaostřování, jsou to ale spíše drobnosti. Vykupuje to však cenou, kvalitou výstupu a ostatní vybaveností. Nebude však příliš vhodný pro někoho kdo potřebuje fotit sport nebo hodlá natáčet hodně videa.
U jpeg výstupu doporučuji snížít či vypnout redukci šumu pro nízká nastavení ISO a přepnout doostřování snímků na ExtraFine (v menu Custom Image, lze tam upravit i celkové podání snímku). Pak to chce ještě poladit AF Fine Adjustment s konkrétními objektivy, nebo ostřit přes LV. Pak z toho lezou opravdu detailní, prokreslené snímky.
Jako konkurenty této DSLR vidím spíše D7100/7200, či EOS 70/80D nežli jejich levnější soukmenovce. Tyto DSLR mají navíc stavový displej, lepší zaostřování a magneziová těla. 70/80D navíc exceluje v natáčení videa. K-70 je však cenou přeci jen jinde(spolu s DA 50mm f/1.8).
Jinak, některé pihy na kráse jsem adresoval výrobci(nejspíše i jiní) a jsem tak zvědavý zda příjde update firmwaru který něco z toho vylepší.

Pentax HD DA 55-300mm f/4.5-6.3 ED PLM WR RE

Pentax HD DA 55-300mm f/4.5-6.3 ED PLM WR RE

Přidáno: 29. března 2017

• Skladný, lehký, kvalitní, s velmi rychlým ostřením, vodě odolná konstrukce...

Používám objektiv s K3II od září 2016 a jsem s ním velice spokojený.

Záleží na každém jak a na co chce teleobjektiv používat, ale já osobně bych za 70-200 f/2.8 nevyměnil ani bez doplatku:) 1,4kg+ objektiv bych prostě na výlet tahat nechtěl, zároveň 200mm není zas tak extra přiblížení na to někam dojet a tam třeba číhat na zvířata. 70-200 2.8 je podle mě spíš na sport, nebo portrét.

Pentax 55-300 PLM RE je skvělý objektiv na výlety, vycházky do zoo atp. Váží jenom lehce přes půl kila, je skladný, díky transportní aretaci, je vodě a prachu odolný. Díky 300mm uděláte docela pěkný "makro" z rozumné vzdálenosti, takže všechno nevyplašíte:) Konstrukce působí velice kvalitně, nic se nevyklá atd. Oproti starší verzi, nebo levnějšímu 50-200 ostří mnohonásobně rychleji a prakticky neslyšně. Obrazová kvalita je bezvadná. Upřímně řečeno není nic co bych mu vytknul.

Jsou objektivy, kde cena neodpovídá, hlavně seťáky kupované zvlášť, nebo občas originály jsou více či méně přepálené, ale tady to za těch cca 13 000Kč podle mě rozhodně stojí. Myslím si, že je to v současné chvíli špička v kategorii lehký skladný teleobjektiv napříč všemi značkami.

Pentax O-ME53

Pentax O-ME53

Přidáno: 24. února 2017

• Velmi užitečná záležitost. Jednoznačně lepší volba než no name čínské kulaté zvětšovací očnice (až 1,58x). Cena je sice na první pohled vyšší, ale srovnejte si německý Amazon či Ebay. Česká cena je luxusní :)
  • Nemám nic proti

Skvělá volba pro majitele fotoaparátů Pentax.

Přidáno: 10. února 2017

• pentax je úžasný, báječný, skvělý akorad do dlaně, vše po ruce, odolný, spousta kontroly
  • Video...ale je to FOTAK

Jediné pentax

Přidáno: 4. ledna 2017

• má svá "pro", pokud funguje
  • má svá "proti", pokud nefunguje
  • K čemu jsou ocenění z výstav za líbivé funkce, když technika v praxi nefunguje správně a servisní služby jsou bídné.

Fototechniku zn. PENTAX v ČR doporučuji vůbec nekupovat, jelikož distributor PenTec spol. s r.o. a autorizovaný servis FOTO-SERVIS Aleš Kautský nedokáží zajistit kvalitní záruční servisní služby. Neplní 30-ti denní lhůtu pro vyřízení reklamace. Zařízení, u nichž deklarují, že byla opravena, jsou po servisním zásahu nadále vadná, reklamovaná vada je ještě horší a servisem vznikají další vady. Časově nestíhají "opravovat" ani poté vystavovat potvrzení o neopravení zboží. Zříkají se odpovědnosti. Prodejci (konkrétně mám tuto zkušenost s Antik foto [A foto] a Foto Málek) odmítají bez potvrzení servisu, který však reklamaci nedořešil, peníze za vadné zboží vrátit. Arogance vůči spotřebiteli na všech stranách.

Ověřený zákazník MEGAFOTO.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 25. prosince 2016

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• Vynikající na portrétní fotografie a pro focení za zhoršených světelných podmínek. Velmi příznivá cena (3100 Kč). Plastová konstrukce vůbec nevadí, objektiv je kvalitně zpracován.
  • Pomalejší autofocus, ale v tom je Pentax obecně slabší než konkurence. Fotografie pořízené při F1.8 jsou příliš měkké a málo kontrastní. Při F2.5 je již ostrost snímku dostatečná.

Relativně dost muziky za málo peněz. Určitě pokrok ve srovnání se setovým objektivem 18-55mm f3.5-5.6 WR.

Přidáno: 15. prosince 2016

• Vše.
  • Nic.

Pentax mám rád,je to již můj třetí. Je to nejlepší tělo,co jsem kdy měl. Má skvělé parametry a umí i Pixel Shift,co je výsada o mnoho dražších těl. Kdo váhá-vřele doporučuji. samozřejmě záleží na používaných objektivech. Video nevím,chtěl jsem foťák,ne kameru. Proto mne video nezajímá. Baterie vydrží cca 400 fotek,což je dostatečné. V této cenové relaci není lepší tělo. Pentax je Pentax.

Pentax SP 20x60 WP

Pentax SP 20x60 WP

Přidáno: 19. listopadu 2016

• Neschopnost dodat objednáné zboží

OBJEDNANÉ ZBOŽÍ NEBYLO DODÁNO,PROTO NEDOPORUČUJI

Přidáno: 30. října 2016

• Přesně podle očekávání

S Pentaxy mám zkušenosti z minulosti a tak jsem dopředu věděl, do čeho jdu. Oproti dvěma dominantním značkám je zde výborný poměr cena / výkon (vlastnosti). Svojí vybaveností se pohybuje o třídu výše.

Zobrazuji 121 - 140 ze 289 recenzí 1...5 6 [ 7 ] 8 9...15