Recenze Pentax

Ověřený zákazník VK Foto Paul

Přidáno: 14. dubna 2024

Zakoupeno v VK Foto

• Kvalitní utěsněný objektiv s pulzním ostřením.
Pentax O-LC67

Pentax O-LC67

Ověřený zákazník FotoŠkoda Saša Krško

Přidáno: 13. dubna 2024

(naposledy upraveno 13. dubna 2024)

Zakoupeno v FotoŠkoda

Tradičně kvalitní výrobek. Kupoval jsem novou jen kvůli ztrátě původní.

Pentax SMC DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL WR

Pentax SMC DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL WR

Ověřený zákazník VK Foto Matys

Přidáno: 5. dubna 2024

Zakoupeno v VK Foto

Ještě jsem ho plně nevyzkoušel.

Ověřený zákazník VK Foto Tomáš

Přidáno: 25. ledna 2024

(naposledy upraveno 25. ledna 2024)

• Použitelné vysoké ISO - 1600 prakticky bez šumu
  • Velmi citlivý joystick - stane se, že omylem přesunu zaostřovací bod

Opět velký skok vpřed hlavně co se týká kvality obrazu. Noční fotky je možno pořizovat bez stativu bez ztráty kvality. Stejně tak používat krátké časy při zhoršené viditelnosti. Též stabilizace je citelně lepší, s objektivem 35 je možno fotit 1/10s.

Ricoh WG-6

Ricoh WG-6

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 2. ledna 2024

Zakoupeno v FotoŠkoda

• velmi odolný přístroj, výborné výsledky
Pentax KF

Pentax KF

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Vašek

Přidáno: 10. října 2023

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Po předchozích zkušenostech s touto technikou.

Splňuje moje požadavky na funkce, kvalitu zpracování a obslužnost pro náročnou fotografii a domácí video. Fotím na úrovni amatéra i pro komerční využití mimo vlastní potřebu a Pentax včetně další přídavné technologie mi umožnil splnit i náročné požadavky. Cena - výkon mi naprosto vyhovuje. Je vhodný i pro náročné amatéry.

Pentax UP 8x25 WP

Pentax UP 8x25 WP

Ověřený zákazník VK Foto Hanz

Přidáno: 29. července 2023

Zakoupeno v VK Foto

Jedná se o utra kompaktní dalekohled, který jsem si vybral na základě recenze na Amazonu. Je vodotěsný, plněný dusíkem proti zamlžení, můžu ho mít neustále u sebe, zaostřuje už od 1,9 m a má ve své třídě vynikající optické vlastnosti. Doporučuji.

Pentax Papilio II 8,5x21

Pentax Papilio II 8,5x21

Ověřený zákazník VK Foto Jan

Přidáno: 25. července 2023

Pluses:
Compact, Light weight < 300g
Sharp on axis. Smaller exit pupil reduces issues with astigmatism of observer eyes.
Minimal focus distance is only 450mm from objectives of the binoculars with my 30 years old eyes. Observed ants at that distance are fast, huge with detailed shapes of their eyes, joints, ...
On a trip it is useful as replacement of loupe or glasses for reading fine letters on labels, finding splinters in finger, identifying small blood drinking insects, ...
As any acceptable binocular, this allows to see large craters on Moon, Four moons of Jupiter, ...
Focusing mechanism with moving objectives is enclosed, protected from dust by front flat glass.
Dioptric adjustment on right eyepiece holds position securely with fine step mechanism.
No issue with differential focus in left/right eyepieces while focusing in/out, unlike binoculars that focus by moving eyepieces hanging in space, tilting due to friction.

Minuses:
In daylight, it is great. But in low light conditions in shaky hands, small objective diameter is limiting so eyes have problems to track fine details. In such conditions, heavier Canon 10x30IS stabilized binoculars show much more details.
Off axis image has some optical aberrations but it is easy to move observed object on axis in hand held binocular. Also apparent field of view is smaller compared to above mentioned Canon. But at much lower weight and price, these are reasonable, still comfortable compromises.
Accessory:
Edge of neck strap feels a bit sharp/uncomfortable on naked skin. Over t-shirt, it is good.
Velcro on the protective case should be stitched higher, closer to the edge, to allow easier closing of the case while eyecups are turned up. Now it requires attention to close it safely, or turning eyecups down each time.

Summary:
Recommended, even for children, sharp on axis, robust construction, with practically unlimited focal range, adding many fun uses compared to other binoculars.

Ověřený zákazník VK Foto Walda von Honau

Přidáno: 11. května 2023

(naposledy upraveno 25. května 2023)

• jsem si vybral, ne?

Přidáno: 28. března 2023

Zakoupeno v VK Foto

Teprve se s ním seznamuji, ale fotí krásně! Je celkem složité se vyznat v tlačítkách, návod je hodně obsáhlý, ale věřím, že na vše podstatné rychle přijdu. Mám starší K-3, ta mi přišla jednodušší, tahle je však o třídu výš. Jediné, co mě mrzí, že nemá výklopný displej. Blesk mi nechybí, stejně jsem ho u staršího modelu téměř nepoužívala.

Pentax 16-50 mm f/2.8 HD DA* ED PLM AW

Pentax 16-50 mm f/2.8 HD DA* ED PLM AW

Přidáno: 20. března 2023

Zakoupeno v VK Foto

Měl jsem několik let předchozí model tohoto objektivu a tenhle je lepší.

Pentax K-1 II

Pentax HD D FA Macro 100mm f/2.8 ED AW

Ověřený zákazník VK Foto Slávek

Přidáno: 5. ledna 2023

Zakoupeno v VK Foto

• obdobně jako předchozí verze výborná ostrost
  • pěkný retro design podobný řadě Limited - v mém případě jde navíc o omezenou stříbrnou edici, která vypadá ještě lépe
  • díky nové optické konstrukci téměř chybí chromatická aberace na jakémkoli ostrém přechodu (dokonce minimální fringing u jasných hvězd při astrofotografii!)
  • příjemný jemný bokeh
  • malé rozměry a nízká váha
  • příjemně lehký a dlouhý chod ostřícího kroužku
  • kvalitní kovová konstrukce
  • AW utěsnění proti vlivům počasí a prachu
  • opticky dobře korigovaný s dobře zvládnutými odlesky, duchy apod.
  • stejně jako u předchozí verze hlasitý autofokus poháněný z těla - na makro nevadí (stejně se ostří manuálně)

Jde o vylepšenou verzi předchůdce, se kterým sdílí vnější konstrukci a design (jen lehké změny + limitovaná stříbrná edice), změnila se ale optická konstrukce a odstranila jediný neduh, co předchůdce měl, což byla chromatická aberace. Díky stejnému externímu vzezření a velikosti pravděpodobně zůstal i způsob ostření - poháněn z těla. Jde tedy o hlučnější AF, což u makra nevadí, ale může být rušivé např. při focení lidí a událostí (100/2,8 je i skvělý portrétní objektiv). Jsem rád že design i malá velikost s nízkou vahou zůstaly. Zůstala i skvělá ostrost, která je dle mých testovacích snímků zřejmě i o fous lepší. Z mých zkušeností opravdu vymizela chromatická aberace (hl. purple finging) kolem kontrastních hran, což byl jediný neduch předchozí optické konstrukce.

Pentax DA 20-40mm f/2.8-4 WR Limited

Pentax DA 20-40mm f/2.8-4 WR Limited

Přidáno: 28. září 2022

Zakoupeno v VK Foto

• Velmi dobrá výhoda zoomu, klasický rozsah.
Pentax AD 10x25 WP

Pentax AD 10x25 WP

Ověřený zákazník VK Foto VJ

Přidáno: 15. srpna 2022

Zakoupeno v VK Foto

Malý a lehký, ideální na cestování.

Pentax DA 35mm f/2.4 AL SMC

Pentax DA 35mm f/2.4 AL SMC

Přidáno: 5. srpna 2022

Zeptejte se za měsíc

Přidáno: 5. srpna 2022

Zakoupeno v Megapixel.cz

Zeptejte se nejdříve za měsíc.

Ověřený zákazník Afoto jranda

Přidáno: 2. srpna 2022

Zakoupeno v Afoto

Značku PENTAX používám již řadu let a jsem s ní spokojen, to je hlavní důvod k pořízení novějšího typu fotoaparátu od tohoto výrobce. S K-70 jsem velmi spokojen, objektivy jsou lepší než byly u předchozího K-R. Nevýhodu jsem zatím nenašel žádnou.

Ověřený zákazník FotoŠkoda Libor

Přidáno: 26. července 2022

(naposledy upraveno 21. srpna 2022)

• Kvalita

Přidáno: 25. července 2022