Recenze Pentax

• Konstantní clona 2.8
  • Ostrost
  • Kvalitní materiál
  • Tiché ostření (SDM)
  • Kontrastní a kvalitní podání barev
  • Cena oproti konkurenci (Canon, Nikon, Sony)
  • Obal součást balení
  • HD vrstva proti odleskům
  • Na krátkým ohnisku (24mm - 30mm) je znát lehká neostrost hran, zejména levá strana je na toto náchylná.

Kvalitně zpracovaný objektiv základních ohnisek (24-70) s konstatní clonou F2.8 po celé délce. I přes svou vyšší váhu se mi používá velmi dobře. Zatím ho mám krátkou dobu, ale i za tu se mi osvědčil ve špatných světelných podmínkách svou ostrostí i při nižší cloně. Pozor ale na krátká ohniska! Zde objektiv ztrácí svou sílu a hrany (zejména levá) mají měkkou kresbu. To že fotografie mají na krátké ohnisko (24-30) lehkou optickou deformaci se nemusím zmiňovat, je to na úkor fyzikálním jevům.
HD vrstva skvěle funguje na odlesky a fotografie do protisvětla mají s pomocí kruhové clony pěkné jemné hvězdičky.

Pentax smc-DA 18-135mm f/3.5-5.6 ED AL (IF) DC WR

Pentax smc-DA 18-135mm f/3.5-5.6 ED AL (IF) DC WR

Přidáno: 20. srpna 2018

Zakoupeno v VK Foto

Zatím se sním učím pracovat

Pentax HD D-FA* 70-200mm f/2.8 ED DC AW

Pentax HD D-FA* 70-200mm f/2.8 ED DC AW

Přidáno: 1. srpna 2018

• Hvězdičková série
  • Ultimátní kvalita obrazu
  • Přesnost ostření
  • Zatím nemám ani jednu špatně zaostřenou fotografii
  • Kontrast, barvy, bokeh

Přidáno: 28. června 2018

Zakoupeno v VK Foto

Kresba vynikající vzhledem k ceně.

Pentax HD DA 55-300mm f/4.5-6.3 ED PLM WR RE

Pentax HD DA 55-300mm f/4.5-6.3 ED PLM WR RE

Přidáno: 10. června 2018

Zakoupeno v VK Foto

• hodně muziky za málo peněz

Přidáno: 22. května 2018

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

Kvalita přiměřena ceně.

Přidáno: 23. dubna 2018

Zakoupeno v VK Foto

• velký jasný hledáček s možností vypnout pomocnou grafiku, kterou nepoužívám
  • bytelné provedení, voděodolné
  • kompatibilita se všemi objektivy s bajonetem K
  • zaostřování je (na Pentax) docela rychlé a už to umí i nějaký ten tracking pohybujících se objektů ;o)
  • vyšší grip, takže tam dostanu i malíček
  • osvětlení pro práci v noci, noční mód displeje, astrotracer
  • dobrá cena za fullframe vzhledem ke konkurenci
  • není o tolik větší než podobná APS-C těla
  • slabší výdrž baterie
  • těžší cca o 250 gramů oproti APS-C
  • autofokus má pořád své "mouchy"
  • zatím nedostatek (nových) objektivů
  • buffer snímků je dost velký, ale jeho zapsání na kartu je pomalé

Mám možnost srovnání se starou K-5kou, kterou jsem používal cca 7 let. Celkově je K-1 trochu svižnější co se týká ovládání. Rozdíl je znát v autofokusu (zkoušeno na DA300mm + 1.4 telekonverter, což je opticky dobrá, leč jinak dost pomalá sestava): AF-S je téměř okamžitý a hlavně mi přijde o dost spolehlivější (K-5 často v podobných situacích nezaostřila vůbec). AF-C je už horší, ale i zde je znát posun vpřed. Osvědčilo se mi používat AF-C SEL2 nebo SEL3, kdy po úvodním zaostření už foťák docela dokáže sledovat cíl a sám si přepíná na náhradní zaostřovací bod. Nesmí se ovšem pustit namáčknutá spoušť, což při sledování rychlého pohybu znamená většinou kompletní ztrátu zaostření a nutnost ostřit od začátku. Nastavení AF HOLD mi přišlo, že nemá moc vliv na výsledek, budu se s tím muset ještě víc seznámit. Fajn je i plocha hledáčku k dispozici navíc, ikdyž fotím jen APS-C výřez - jsem schopný lépe zachytit cíl v hledáčku a neutíká mi tolik z výřezu jako u APS-C. Jinak nastavování AF je daleko jednodušší, než bylo na K-5 - teď jen stisknout AF tlačítko a jedním kolečkem zvolit AF-C/AF-S a druhým kolečkem SEL mód. Jedna věc, se kterou jsem se zatím nesžil, je LiveView tam, kde dřív bylo prohlížení fotek na kartě. Celkově dojem zatím dobrý, ikdyž jsem zatím zdaleka nestihl využít všechny funkce, které přístroj nabízí.

Přidáno: 6. dubna 2018

• Odolné tělo

Přidáno: 12. února 2018

Zakoupeno v VK Foto

• Foťák má neskutečně funkcí, skvělé intuitivní ovládání a výbavu za cenu nižší zrcadlovky. Přitom konkuruje nejvyšším patrům APS-C zrcadlovek. I amatér dostane kvalitní výstupy i díky perfektnímu objektivu 50/1,8.
  • Za tu cenu nenajdete nic lepšího
  • Pro začátečníka i dosti pokročilého fotografa
  • neshledal jsem na foťáku žádnou nevýhodu při běžném focení. Pro náročnější použité stačí připlatit za dražší objektivy a výsledky jsou dle dat z internetu opravdu vynikající.

Nemůžu na K-70 říct nic negativního, nabízí hodně muziky za málo peněz. Známí mají za podobné peníze Nikony nebo Canony s obtížnějším ovládáním a ořezanýma funkcema. Taky speciality jako je režim TAv - poloautomat, kde si volíte čas i clonu zároveň. Rychlé ovládání díky dvěma rolerům, "chytré" zelené tlačítko aj. Plus voděvzdornost a kvalitní zpracování.

Přidáno: 28. ledna 2018

• světelnost
  • je lehoučký
  • příznivá cena
  • vesměs plasťák

Za ty prachy je to dobrá volba.

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Ověřený zákazník

Přidáno: 13. ledna 2018

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Levný, přesto se slušnou optickou kvalitoul
  • Plastové provedení, hlučný a pomalý autofokus

Přidáno: 3. ledna 2018

Zakoupeno v VK Foto

• Dobrý úchop i pro mou větší ruku (původně jsem si chtěl koupit menší foťák - Panasonic Lumix GX-80, ale grip měl naprosto špatný a bál jsem se, že by mi mohl vypadnout při neopatrném držení)
  • relativně nízká váha
  • velké množství nastavení a přizpůsobení
  • několik použitelných scénických režimů
  • pro mé použití dostatečně kvalitní setové objektivy za dobrou cenu
  • velikost
  • odolnost nepříznivému počasí
  • displej není dotykový (nedochází k přestavení z důvodu náhodného dotyku)
  • robustnost
  • přehlednost displeje
  • WiFi
  • ovládání přes mobil
  • dálková spoušť funguje na 25 let starý ovladač od videokamery Sony (není třeba nic dokupovat, stačí nastavit a dálkově spouštět :-) )
  • Dvě kolečka pro rychlé nastavení parametrů v manuálních režimech
  • pro začátečníky složitost (nastavení je opravdu hodně a mnoho z nich není intuitivně nastavitelných)
  • displej není dotykový (je nutno klikat na mechanická tlačítka)
  • návod v CZ je pouze papírový (A5) a nikoliv elektronický = nelze si jednoduše udělat menší výtah textu
  • nemá GPS modul
  • nepatří mezi preferovanou dvojku výrobců DSLR = není takové množství doplňků pro tohoto výrobce (pominu-li např. univerzální filtry)
  • relativně krátká životnost baterie (teoreticky 410 fotek) = nutnost dokoupit min. 1 záložní baterii

Zakoupil jsem se dvěma setovými objektivy jako rodinný fotoaparát, abychom se 1) naučili lépe fotit a 2) měli kvalitní fotografie. Již po prvních snímcích je jasné, že dvojku zvládáme s přehledem (lépe řečeno Pentax). Nyní je nutné vypilovat 1). Seznámení s fotoaparátem proběhne rychle a kdo chce ihned fotit bez nějakých hlubších znalostí techniky a čtení manuálu (doporučuji minimálně nahlédnout, je v češtině a není to žádný strojový překlad - díky za něj. Palec nahoru pro Pentax), pak nastaví režim auto a fotit může, ale to pak nemá význam kupovat si takovýto výrobek. Fotoaparát je relativně malý a vcelku lehký (bál jsem se, že hmotnost mě bude odrazovat od jeho častějšího používání, ale tento dojem jsem rychle ztratil).
Foťák nemám na natáčení videa a tuto funkci jsem zatím nezkoušel = nehodnotím.
Z mého hlediska je to optimální DSLR pro ty, kteří vyžadují kvalitu, rozumnou cenu a množství funkcí v odolném těle. Doporučuji.

Pentax O-ME53

Pentax O-ME53

Přidáno: 20. listopadu 2017

• kvalita

Pentax SMC-D FA 100mm f/2.8 WR Macro

Pentax SMC-D FA 100mm f/2.8 WR Macro

Přidáno: 19. listopadu 2017

Zakoupeno v VK Foto

Splňuje, to co jsem od něj očekával. Při uplatnění cashbacku, je za výbornou cenu

Pentax SMC DA FA 43mm f/1.9

Pentax SMC DA FA 43mm f/1.9

Anonym Anonym

Přidáno: 17. listopadu 2017

• dílenské zpracování
  • kvalitní materiál-kov
  • stupnice vzdálenosti a clony
  • ideální ohnisko pro mnoho žánrů
  • kompaktní a lehký
  • obrazový výstup
  • světelnost
  • hlučnější AF

Tento objektiv, nejenže dobře vypadá ale poskytuje skvělý
obrazový výstup na Pentaxu KP. Toto ohnisko 43mm mi vyhovuje z toho důvodu, že jsem jim nahradil dva objektivy
35 a 50mm. Dá se bez problémů použít jak na krajinu, reportáž
jako svatba, street i portrét. Ostření zvládá i akčnější scény akorát je poněkud hlučnější a v tichém prostředí to působí rušivě. Chod ostřícího prstence jde hladce a klade přiměřený odpor ale je poměrně úzký, což je ovšem dáno tím, že objektiv
je sám velmi nízkého profilu. Výhodou je rovněž stupnice vzdáleností, která se využije při nastavení hyperfokální vzálenosti. Clonový kroužek nepoužívám, clonu měním zadním rollerem na těle. Cena není zrovna nejnižší ale také není přemrštěná, odpovídá kvalitě. Každý fotograf má jiné nároky na obrazový výstup svých objektivů. Mě vyhovuje, jsem spokojen a myslím, že je doporučení vhodný...

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 31. října 2017

• Výborné provedení...rychlé reakce,
  • skutečně do nepohody,
  • celkem dobré fotky (ale maličko tomu ještě něco chybí)
  • myslela jsem, že vyšší ohnisková vzdálenost vykompenzuje vyšší světelnost (od 3,5), bohužel, není tomu, dnes bych dala raději přednost Tamronu s 2,8... bohužel, Pentax je doteď jediný, který vyrábí voděodolné a prachuodolné objektivy a já jsem často v terénu.
  • Zdá se, že po dvou letech už ostření není tak rychlé a Pentax má problém zaostřit.. ale problém nemusí být jen v objektivu..zpočátku se to nestávalo.

Musela jsem se spokojit s kompromisem.

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. října 2017

Zakoupeno v K24.cz

• pokrývá většinu běžně používaných ohnisek
  • vynikající pro cestování

Pentax 39357

Pentax 39357

Přidáno: 13. října 2017

• jednoduché použití

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 28. září 2017

Zakoupeno v MALL.CZ

Na recenzi je příliš krátká doba používání produktu. Zatím jsem ale spokojen.

Zobrazuji 101 - 120 ze 289 recenzí 1...4 5 [ 6 ] 7 8...15