Recenze Pentax

Pentax O-ME53

Pentax O-ME53

Ověřený zákazník DVF Ověřený zákazník

Přidáno: 1. dubna 2012

(naposledy upraveno 1. dubna 2012)

Zakoupeno v DVF

• Očnice splnila mé očekávání.Krásně zvětšila hledáček.

Doporučuji ji.Maximálně spokojený.

• rychlost ostření

profi objektiv

Jan Jan

Přidáno: 18. března 2012

(naposledy upraveno 18. března 2012)

• Skvělá ostrost, kresba, chování v protisvětle
  • Hmotnost
  • Hlučný AF
  • Celoplastová konstrukce

Chtěl jsem nahradit seťák u mého K-x, který sice nekreslí špatně, ale pro mě má nevyhovující světelnost. Rozhodoval jsem se, zda jít do tohoto nebo našetřit víc a koupit až Tamrona 17-50 mm f/2.8. Nicméně mě odradily problémy s front/back-focusem a jiné problémy s kvalitou, takže jsem se rozhodl koupit tento a jako další koupit až Pentax 16-50 mm.
Své volby v žádném případě nelituji, objektiv naprosto splnil má očekávání. Je perfektně ostrý i na plnou díru. Při vysokém kontrastu se na plnou díru sice najdou nějaké ty chromatické aberace, ale stačí dvě kliknutí v Adobe Camera Raw a jsou pryč, případně lehce přiclonit. Jinak chování v protisvětle je velice slušné.
Co se týče AF, je velice rychlý, ale bohužel i dost hlučný. Rozhodně to není nic co by vás mělo odradit, ale pamatujte na to, pokud jej budete chtít používat na místech, kde se to vyloženě nehodí.
Byť je objektiv celoplastový, působí konstrukce celkem solidně a zatím jsem se nebál, že bych ho měl nějak poničit. Ve skutečnosti působí mnohem lépe než na obrázku. Škoda jen, že chybí sluneční clona. To jsem ale vyřešil koupí neoriginální kovové za 150 Kč.
Pokud chcete levné, pevné, kvalitní světelné sklo, rozhodně jděte do něj. Ohnisko je dostatečně univerzální. Jestli ale hledáte něco na portréty, tak si počkejte. V průběhu 2012 půjde na trh Pentax 50mm f/1.8, který bude stejně levný nebo možná dokonce ještě levnější.

Ověřený zákazník Bé FOTO Ověřený zákazník

Přidáno: 7. března 2012

(naposledy upraveno 7. března 2012)

Zakoupeno v Bé FOTO

• Objektiv je lehký, spolehlivě ostří, lze s ním dosáhnout krásného bokehu.
  • Objektiv se zřejmě doprodává, takže jej zřejmě nebude možné jako nový nakoupit.

S objektivem jsem spokojen.

Přidáno: 27. února 2012

• ostrost
  • světelnost
  • "cena"
  • plastový bajonet a celkově působí objektiv hodně plastově
  • originální sluneční clona je docela drahá a hůř se shání

Nejlevnější světelný objektiv s AF, který se dá k Pentaxu sehnat. Díky dobré světelnosti, se dají pořizovat snímky bez blesku i za horších světelných podmínek aniž by ISO vyskakovalo k astronomickým hodnotám nebo časy k neudržitelným. Dokázal bych si ale představit, kdyby kluci od Pentaxu dali do vínku tomuto objektivu světelnost f/2,0. Bajonet i tělo objektivu jsou z plastu a clonový kroužek byste těžko hledali. Rychlost ostření je dostatečná. Ohnisko po přepočtu odpovídá zhruba základnímu objektivu a zornému poli oka, takže z toho vyplývá vhodné použití. Na focení architektury z blízka je to docela dlouhé ohnisko a na portréty s obličejem a rameny, zase krátké ohnisko. Na ostatní mezi tím je to použitelný objektiv.
Takže pokud někdo chce světelnější základní objektiv a neutratit za něj celou výplatu, tak je tento objektiv pro Pentax jediná volba.

Ověřený zákazník VK Foto Ověřený zákazník

Přidáno: 21. února 2012

Zakoupeno v VK Foto

• Výbroná ostrost i na otevřenou clonu, dobrý bokeh a podání barev.
  • Žádné proti, plastová konstrukce a bajonet odpovídá ceně. Naopak mě kvalita zpracování mile překvapila.

Vynikajicí sklo za málo peněz. V 90% nasazené na těle.

Ověřený zákazník Digiobchod.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. ledna 2012

Zakoupeno v Digiobchod.cz

• Lehký, výborně kreslí.
  • Hlučnější ostření.

Dnes je už známo, že to výborný objektiv !

Anonym Anonym

Přidáno: 26. prosince 2011

• ostrost
  • kresba
  • světelnost
  • váha a rozměry
  • plastový včetně bajonetu
  • bez clonového kroužku (DA)
  • ostřící kroužek bez stupnice vzdáleností
  • krátký chod ostřícího kroužku (moc citlivý)
  • nedá se ručně doostřovat při AF
  • nemá macro

Zatím ho mám krátce, dostal jsem ho k vánocům:)
Ale co můžu říct už teď je to, že je to neuvěřitelně ostrý objektiv, za tu cenu super. Mám však stejný problém jako recenzent výše: na K10D se na nízké clony (tak do F5) dá ostřit skoro výhradně jen ručně, fotoaparát totiž ostří opravdu dál než má. Na vyšších clonách se to ztratí díky vyšší hloubce ostrosti.
Jen bych doplnil, že to není chyba objektivu, ale fotoaparátu (známá) a tudíž seřídit potřebuje tělo. Taky brzy vyrazím do servisu.

Pentax SMC DA 55-300mm f/4-5.8 ED

Používám krátce

Ověřený zákazník Aaron Ověřený zákazník

Přidáno: 4. listopadu 2011

Zakoupeno v Aaron

• Jako záklaďák naprosto skvělý.
  • Všechny kladné hlediska, co se od pevného skla dají očekávat
  • Možná trošku hlučnější (proto -10%), na kostel to není.
  • Není dodávaná sluneční clona.

Stále nasazený na K-r a veliká spokojenost. Ostření velice rychlé, i když hlučnější.
Závit 49mm je dle mého trošku malý, 52mm by mu slušel více
Při reverzním otočení zvětšení 1:1 a zaostřeno fixně na cca 5 cm před objektiv - bez stativu nebo makro blesku ani ránu.
Plastový bajonet sice má, ale nemám k němu ani naokamžik nedůvěru.
Recenzí objektivu je na internetu velká spousta - žádná záporná.
Protože jsem si nedokoupil clonu, tak jsem se už při kolmém světle setkal s duchy, ale stačila jen lehká změna úhlu a už byli pryč.
Nepotřebujete-li zoom, tedy spíš pokud máte jiné skla i pro tele i wide, tak chybu s tímto sklem určitě neuděláte.

Přidáno: 31. října 2011

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Pracuje tak jak má a líbí se mi uchycení baterie.

Co dodat?

Přidáno: 10. října 2011

• velmi dobrá kresba i při f/1,4

dobře spolupracuje s Pentaxem K-x i Samsungem GX41L

Ověřený zákazník DIGIPROFI.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 19. září 2011

Zakoupeno v DIGIPROFI.CZ

• Výborná cena vs kvalita.
  • Optika supr.
  • S mým K10D né uplné přesné zaostření při f2.4. Zaostřuje více dozadu. Dle zkušeností vím, že by neměl být v servisu problém objektiv nastavit na konkrétne tělo. Budu to nechávat dělat.
  • Dodávan bez slunečné clony. Vyřešil jsem koupou neoriginální za cca 200 Czk.

Výborná kvalita za přijatelné peníze. Idedální objektiv pro začátečníky s pevným ohniskem.
V porovnaní s kitovými objektivmy nedostižná světelnost a hlobka ostrosti. Kompaktní velikost.

Pentax SMC DA 21mm f/3.2 AL Limited

Pentax SMC DA 21mm f/3.2 AL Limited

Ověřený zákazník Asus.cd Ověřený zákazník

Přidáno: 2. září 2011

(naposledy upraveno 2. září 2011)

Zakoupeno v Asus.cd

• Optická kvalita
  • Váha
  • Velikost
  • Celokovový
  • Kvalitně zpracovaná sluneční clona s gumovou obrubou
  • SDM motor - rychlé ostření
  • Utěsnění proti dešti a prachu
  • Opravdu příznivá cena (srovnejte s konkurencí :)
  • Je to Pentax, takže Nikonáři a Canonáři maj smůlu ... páč mě k tomuhle sklu fakt nenapadá jedinej negativ :-D

Naprosto vyjímečný celokovový objektiv řady DA* se slušnou světelností, výbornou váhou i velikostí a hlavně s úžasnou kvalitou obrazu. A za super cenu :) Navíc utěsněný proti prachu a vodě a vybavený rychlým vnitřním SDM ostřením Součástí objektivu je celkem dobře držící sluneční clona s pogumovanou obrubou (hodí se např. při focení přes sklo v ZOO a pod.) a odnímatelnou otočnou obrubou pro montáž na stativ (sundat jde jen ta "vyčnívající" část, což je ideální). Testován v lijácích i písečné bouři ... šlape stále jako nový, nic ho nezastaví :)

PENTAX D LI109

PENTAX D LI109

Ověřený zákazník DIGIPROFI.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 10. července 2011

(naposledy upraveno 10. července 2011)

Zakoupeno v DIGIPROFI.CZ

• Baterie je skladná a nenáročná na údržbu a manipulaci.
  • Je doporučena pro tento fotoaparát.
  • Pro krátkou dobu používání zatím žádné "proti"není.

Všechny důvody pro používání produktu jsem uvedl výše.

Pentax SMC DA 16-50mm f/2.8 ED AL (IF) SDM

Pentax SMC DA 16-50mm f/2.8 ED AL (IF) SDM

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. května 2011

Zakoupeno v Alza.cz

• To nejlepší co v tomto rozsahu Pentax nabízí.
  • Dobrá cena za kvalitní objektiv.
  • žádné proti nemám.

+++++

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 14. května 2011

Zakoupeno v FotoŠkoda

• zatím jsem nabíjel pouze jednou a na první nabití vydržela baterie cca 600 snímků, tedy zhruba stejně, jako originál.
  • zatím nevím, výrobek používám krátkou dobu.

výrobek jsem si vybral, jako náhradní a rezervní zdroj na cesty do míst, kde není možnost dobití baterie a také z důvodu výhodné ceny. V budoucnu se ukáže, zda-li se jednalo o dobrou koupi.

Pentax SMC DA 35mm f/2.8 Macro Limited

Pentax SMC DA 35mm f/2.8 Macro Limited

Anonym Anonym

Přidáno: 1. května 2011

(naposledy upraveno 1. května 2011)

• Kompaktní velikost
  • Rychlé, obojí ostření bez přepínání
  • Pěkně, ostře kreslí
  • Malá váha
  • Velice šikovný do přírody
  • Slušný bokeh
  • Přední část se při ostření neotáčí a tak je i polarizační filtr v pohodě.
  • Fotím s ním letos první rok a zatím jsem negativa nenašel. Snad jen to, že se při ostření přední část vysouvá a to může za určitých podmínek vadit. Můžete šťouchnout do objektu který fotíte.

Macro v přírodě je to čemu se nejvíce věnuji. Objektiv jsem si vybral po důkladném zvažování a pročtení celé řady recenzí a názorů. Měl dobrá doporučení. Cenově je velice přijatelný a pokud porovnám cenu a výkon tak je vynikající. Je to určitě přinejmenším poloprofesionální náčiní. Považuji to za nejlepší koupi ze všech objektivů které vlastním. Ostatně Pentax smc objektivy patří mezi to lepší na trhu. Mohu jen doporučit.

Zobrazuji 261 - 280 ze 289 recenzí 1...11 12 13 [ 14 ] 15